Данните за филиала се зареждат.

Данните ти се зареждат.
Твоят Kaufland

Последно избирани филиали

Пазаруване в подходящ момент през седмицата

Много хора и семейства пазаруват веднъж седмично в събота. Резултатът са задръстени пътеки в магазина, дълги опашки на касите, трудни разминавания и дълго чакане на паркинга и при количките за пазаруване. Това отнема твърде много време. Как да избегнем час пик в супермаркета? Кои са най-подходящите ден и час за седмичното пазаруване? Три съвета, които спестяват време и нерви.

Показан е магазин на Kaufland и лента на касата, върху която лежат много покупки.
© Kaufland

Съдържание на тази страница накратко

  • Определени дни и часове са особено популярни при пазаруването в супермаркета.
  • Тук ще научим как да избягваме пиковите часове в супермаркета.
  • Споделяме съвети за по-ефективно купуване на храна. 
Избор на подходящо време

Съвет 1: Избор на подходящото време 

Показа е щанд за плодове и зеленчуци в магазин на Kaufland, на който няма навалица
© Kaufland Можем да си купим пресни плодове и зеленчуци през седмицата, вместо да чакаме голямото седмично пазаруване в нейния край.

Според списание „Forbes“, най-натовареният ден в супермаркетите по отношение на седмичното пазаруване е събота. Според „Бизнес инсайдър“ повече от половината потребители купуват продукти за ежедневието през уикенда. Същото се отнася и за петъците – доста популярни при половината от анкетираните. В това няма нищо чудно – повечето хора имат време за това само през тези дни. Най-добрата рецепта срещу стреса от задачите през уикенда е да не пазарувате всеки път в един и същи ден от седмицата! Да вземем за пример вторник. Едва една трета от потребителите отиват в супермаркета в този ден – затова той е идеален за седмично пазаруване.

Пазаруването през седмицата си струва 

За заетите хора е предизвикателство да пазаруват в средата на работния ден. Може би можем следващата седмица да пробваме компромис. Да опитаме да приключим работа по-рано във вторник, сряда или четвъртък и да организираме седмичното пазаруване в късния следобед? Ако пазарувате умно веднъж през седмицата, през уикенда ще трябва да отидете до супермаркета само още веднъж – ако изобщо се наложи. 


Час пик

Съвет 2: Наблюдение на пиковите часове в супермаркета

Тези, които имат гъвкаво работно време или работят на непълен работен ден, най-вероятно ще имат възможност да изпълняват поръчките си за пазаруване извън пиковите часове. За тази цел е нужно да знаем кои точно са пиковите часове в супермаркета. По принцип в сравнение с другите часове, магазините са по-оживени по обяд, както и рано сутрин. Затова ценен съвет е да пазаруваме в периода от 9 до 11 ч. и от 14 до 16 ч. Така си спестяваме дългото чакане на касите и търсенето на място за паркиране. 


Списък за пазаруване

Съвет 3: Съставяне на два различни списъка за пазаруване

Жена с пълна количка за пазаруване се вижда да излиза от магазин на Kaufland и да проверява отново списъка си с покупки.
© Kaufland Организация в движение: със списък за пазаруване знаем точно от какво имаме нужда и можем да пазаруваме по-целенасочено всяка седмица.

Тези, които мислят за цялата седмица, имат ясно предимство. Правим си списък за пазаруване на храна за седмицата и списък за пазаруване през уикенда. (Впрочем: създаването на списък за пазаруване при нас е лесно. Можете да научите тук). През седмицата купувайте храни с по-дълъг срок на годност. Тестени изделия, мюсли или замразени продукти. Дори млечните продукти като киселото мляко издържат повече от няколко дни. Пресни плодове и зеленчуци могат да се купуват и през седмицата, но само някои видове, например ябълки, картофи или кореноплодни зеленчуци. Плодове като ананас или манго продължават да зреят дори и у дома, след закупуването им.

Храни като месо и риба влизат в списъка за края на седмицата. Те се купуват пресни в събота. По желание в този ден в количката за пазаруване се добавят и други пресни съставки, като например зелена салата или плодове. Друг бонус от това да си направим списък – купуваме само това, от което действително нуждаем, по този начин пестим пари. Преглед на текущите ни оферти можете да намерите тук.


Предварително готвене

Съвет 4: Най-добрият начин на живот – предварителното приготвяне на храна

Предварителното готвене не е ново откритиеи, а изпитан метод за спестяване на време за следващия ден. Модерният термин „Meal Prep“ на практика представлява същото нещо. Съвет: Рецептите за задушени ястия са идеални за приготвяне от предния ден. Добра и здравословна възможност са задушените ястия и къри с много зеленчуци. След като съставките бъдат нарязани и сложени в тенджерата, ястието може да къкри на слаб огън в петък вечер, докато седите на дивана и гледате телевизия.

Друг вариант – да приготвим предварително ястие в началото на седмицата и да го замразим за уикенда. Чудесно е за приготвяне на вечеря през седмицата: ястия като гулаш, къри от леща или сос Болонезе имат още по-добър вкус, ако се оставят да се оставят да престоят една нощ. На следващия ден трябва само да приготвите паста или ориз и да загреете тенджерата с вкусната храна. Това ни дава повече време заедно със семейството и приятелите през уикенда!

Искате да спестите не само време, но и пари? Абонирайте се за бюлетина на Kaufland и никога повече не пропускайте нашите оферти.